Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim"

Targi Edukacyjno – Zawodowe

Ilustracja do informacji: Targi Edukacyjno – Zawodowe
W dniu 28.11.2019 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu w godzinach 8:30-12:30 odbyły się Targi Edukacyjno - Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Inaugurację targów przeprowadziła Pan Anna Michalczuk Wicestarosta Powiatu Żagańskiego. Głos zabrali również Pani Anna Król Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Pani Halina Szyposz Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. W targach udział wzięło 590 osób. Głównie byli to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Żagańskiego.
 
czytaj dalej ›

Konferencja lokalna pt. „Doradztwo zawodowe jako proces”

Ilustracja do informacji: Konferencja lokalna pt. „Doradztwo zawodowe jako proces”
Mając na celu prezentację nowoczesnych rozwiązań związanych z doradztwem zawodowym oraz wsparcie młodzieży w racjonalnym planowaniu kariery edukacyjno- zawodowej, a także integracje osób zainteresowanych doradztwem edukacyjno – zawodowym, Starostwo Powiatu Żagańskiego przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Żaganiu zorganizowało konferencje pt. „Doradztwo zawodowe jako proces”.
 
czytaj dalej ›

Spotkanie sieci instytucji

Ilustracja do informacji: Spotkanie sieci instytucji
23.09.2019r o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Żaganiu odbyło się spotkanie sieci instytucji pt. „Warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego dla dzieci i młodzieży – krok po kroku”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Poradni – Psychologiczno Pedagogicznej w Żaganiu, Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Żaganiu, Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, szkół podstawowych oraz szkół objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”.  
 
czytaj dalej ›

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA PROJEKTU „MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W POWIECIE ŻAGAŃSKIM”

 
W realizację projektu zaangażowane zostały następujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu, Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej.
Projekt realizowany jest od 01.07.2016r i potrwa do 30.06.2022r. Zakłada przeprowadzenie następujących działań: 
 1. Wsparcie doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego w postaci uczestnictwa przez kadrę w specjalistycznych kursach zawodowych oraz studiach podyplomowych bezpośrednio związanych z realizacją kształcenia zawodowego na wysokim poziomie przez nauczycieli.
 2. Dodatkowe zajęcia dla uczniów, w tym specjalistyczne kursy zawodowe tj.: kurs elektroenergetyczny, kurs spawacza metodą MIG/MAG/TIG, kurs operatora wózków widłowych, kurs prawa jazdy na kat. B, kurs barmański, kurs pilota wycieczek, kurs obsługi programów komputerowych, kurs kelnerski, kurs baristy, kurs elektryk samochodowy i wiele innych związanych z różnymi kierunkami kształcenia zawodowego, które odbywa się w czterech szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Żagańskiego. W ramach tego działania realizowane będą również koła naukowe stacjonarne, które pozwolą szczegółowo zgłębić trudne zagadnienia występujące w każdym zawodzie . Działanie te służy temu by uczniowie nabywali kompetencje wymagane na wybranym przez nich stanowisku pracy i wychodzili naprzeciw potrzebom rynku pracy oraz by kształcenie zawodowe w szkołach nie odbiegało od oczekiwań przedsiębiorców.
 
czytaj dalej ›

Laureatka konkursu zawodoznawczego

Ilustracja do informacji: Laureatka konkursu zawodoznawczego
Karolina Pytel, uczennica 4 klasy Technikum Organizacji Reklamy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu została laureatką wojewódzkiego konkursu zawodoznawczego na film promujący kształcenie zawodowe. Zdobyła drugie miejsce. Konkurs był organizowany  w ramach Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego”.
 
Spot reklamowy promował kierunki kształcenia technicznego i zawodowego w ZSTiL w Żaganiu.
 
Opiekunem uczennicy i konkursowego projektu była nauczycielka Renata Podkidacz.
 
czytaj dalej ›

Nowy sprzęt mechatroniczny

Ilustracja do informacji: Nowy sprzęt mechatroniczny
W ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim, w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych pojawił się nowy sprzęt umożliwiający uatrakcyjnienie realizowania ćwiczeń w technikum mechatronicznym
czytaj dalej ›

Pierwsze spotkanie w ramach sieci doradców edukacyjno – zawodowych w roku 2018

Ilustracja do informacji: Pierwsze spotkanie w ramach sieci doradców edukacyjno – zawodowych w roku 2018
06.02.2018 r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żaganiu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach sieci doradców edukacyjno – zawodowych przewidziane na rok 2018. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”.
 
czytaj dalej ›

Targi Edukacyjno – Zawodowe

Ilustracja do informacji: Targi Edukacyjno – Zawodowe
29.11.2017 roku w ZSTiL w Żaganiu odbyły się pierwsze Targi Edukacyjno-Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Uroczystego otwarcia dokonali Wicestarosta Powiatu Żagańskiego Pan Marek Kopta i Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Halina Szyposz. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 8:30, w targach uczestniczyło 806 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 
 
czytaj dalej ›

Ogólnopolski Sukces Zespołu Szkół Technicznych Licealnych w Żaganiu!

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Sukces Zespołu Szkół Technicznych Licealnych w Żaganiu!
W dniach 24-25 listopada w Kielcach odbyło się podsumowanie I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu zdobył I miejsce Polsce w kategorii szkół technikum lub szkoła zawodowa zdobywając tytuł „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji” Innowacyjna Szkoła 2017/2018.
czytaj dalej ›

Młodzi bariści w „59”

Ilustracja do informacji: Młodzi bariści w „59”
W ramach projektu „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” uczennice klasy 4 Technikum Hotelarskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu uczestniczyły w szkoleniu „Kurs Baristy – sztuka parzenia kawy z certyfikacją”.
 
 
 
czytaj dalej ›
1 2 3
 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa