Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim"

Targi Edukacyjno – Zawodowe

06-12-2019 | drukuj
Ilustracja do informacji: Targi Edukacyjno – Zawodowe
W dniu 28.11.2019 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu w godzinach 8:30-12:30 odbyły się Targi Edukacyjno - Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Inaugurację targów przeprowadziła Pan Anna Michalczuk Wicestarosta Powiatu Żagańskiego. Głos zabrali również Pani Anna Król Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Pani Halina Szyposz Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. W targach udział wzięło 590 osób. Głównie byli to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Żagańskiego.
 
Podczas targów swoją działalność, ofertę i sukcesy wśród młodzieży szkolnej promowały cztery szkoły z terenu powiatu żagańskiego realizujące projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej, Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu.
Odwiedzająca targi młodzież miała również możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji, które prezentowały się na stoiskach wystawienniczych tj. Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu, Zakład Karny w Krzywańcu, Placówka Straży Granicznej w Tuplicach, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze/ Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu, Bank PKO BP w Żaganiu, Centrum Nauki i Biznesu „Żak” Sp. z o.o. w Żaganiu, Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu, Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy w Żarach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
W trakcie targów przeprowadzono wykłady z zakresu doradztwa edukacyjno- zawodowego, które zostały przygotowane przez specjalistów: „Jakie umiejętności rozwijać aby pracować w branży IT?” , „Kompetencje zawodowe i społeczne kandydatów do służb mundurowych” , „Jakie noszę okulary – rola podejścia do nauki, pracy, życia...”.
Dodatkowo dla uczniów szkół objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”, stworzono stanowisko konsultacyjne, dzięki temu młodzież w trakcie targów mogła uczestniczyć w poradach indywidualnych prowadzonych przez ekspertów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (9)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa