Nie można wyświetlić wtyczki FB

 

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim"

Targi Edukacyjno – Zawodowe

01-12-2017 | drukuj
Ilustracja do informacji: Targi Edukacyjno – Zawodowe
29.11.2017 roku w ZSTiL w Żaganiu odbyły się pierwsze Targi Edukacyjno-Zawodowe zorganizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”. Uroczystego otwarcia dokonali Wicestarosta Powiatu Żagańskiego Pan Marek Kopta i Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Halina Szyposz. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 8:30, w targach uczestniczyło 806 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 
 
Podczas imprezy swoją działalność, ofertę i sukcesy wśród młodzieży szkolnej promowały cztery szkoły z terenu powiatu żagańskiego realizujące projekt, tj.: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żaganiu. Odwiedzająca targi młodzież miała również możliwość zapoznania się z ofertą następujących firm i instytucji: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze/ Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp., Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej oddział Żary- Żagań, PKO Bank Polski S.A. Oddział 1 w Żaganiu, Saint Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o. oddział Sekurit Transport Division w Żarach, Angelika Sznabel Akapit w Żarach, Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Żaganiu, Łużycka Szkoła Wyższa im. Jana Benedykta Solfy w Żarach, Uniwersytet Zielonogórski. 
 
W trakcie targów odbyły się wykłady z zakresu rynku pracy i przedsiębiorczości: „Przydatny narzędziownik przedsiębiorczości w podejmowaniu decyzji”, „Osobowość przedsiębiorcza - ważny atut na rynku pracy”, „Praca marzeń-jak ją zdobyć?”, „Kariera zawodowa w branży nowych technologii”. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, łącznie udział w nich wzięło 162 słuchaczy.
 
Dodatkowo dla uczniów szkół objętych projektem „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim”, stworzono 2 stanowiska konsultacyjne, dzięki temu młodzież w trakcie targów mogła uczestniczyć w poradach indywidualnych prowadzonych przez ekspertów. Zakres tematyczny poruszany podczas spotkań dotyczył kariery zawodowej, planowania, wyznaczania celów itp.
 
W trakcie targów oprócz materiałów i gadżetów zapewnionych przez Wystawców rozdano poradniki dot. przygotowania dokumentów aplikacyjnych i autoprezentacji, przydatne młodzieży przy starcie na rynku pracy.
 
 
 
Projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żagańskim” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Osi Priorytetowe 8. Nowoczesna Edukacja, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego; Poddziałania 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - projekty realizowane poza formułą ZIT.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć (17)

 

Starostwo Powiatowe w Żaganiu

ul. Dworcowa 39, 68 - 100 Żagań
Herb Powiatu Żagańskiego
tel. (068) 477 79 01, fax (068) 477 79 20
e-mail: starostwo@powiatzaganski.pl
Nr konta: 95 1020 5402 0000 0202 0336 8032

Twoja przeglądarka nie odtwarza plików multimedialnychKalendarium ›

 • Baner: LPI
 • Baner: Lubuskie Warte Zachodu
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Powiat Görlitz
 • Baner: ZPP
 • Baner: www.tarcza.lubuskie.pl
 • Baner: Lotnisko
 • Baner: ANR
 • Baner: Alternatywna Baza Firm
 • Baner: NGO Powiatu Żagańskiego
 • Baner: Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa